Zboží

Zboží dle výrobce

  

  Newsletter

  D R U H Y   M A T E R I Á L Ů   a   J E J I C H   P O P I S

  Je Vám kolikrát záhadou, co že to je vlastně za materiál, z kterého je kabelka či oblečení vyrobeno? Tato stránka vám pomůže objasnit o jaký materiál se jedná, z čeho je vámi vybrané zboží vyrobeno. Pokud by nějaký pojem chyběl, s důvěrou se na nás obraťte s dotazem, pomůžete nám tak zvýšit lepší informovanost na těchto stránkách. Děkujeme.

   

  Teď se seznámíme, z čeho může být námi nabízené zboží na KabelkyPenezenky.cz a Galanto.cz  vyrobeno:

   

  KOŽENÉ KABELKY A TAŠKY, PENĚŽENKY, KLÍČENKY, AKTOVKY…


  Přírodní hovězinové usně, z nichž je naše zboží na KabelkyPenezenky.cz nejčastěji vyrobeno:

   

  NAPPA - rukavičkářská useň. Jde o kůži, která se vyznačuje měkkostí, hebkostí, příjemným omakem. Používá se především pro dámské peněženky, pánské korunovky, dokladovky, dolarovky, etue, pouzdra a klíčenky. Tento materiál dokáže zvýraznit uvedené vlastnosti i na relativně menším povrchu výrobku.

  NDM - přírodní materiál se stejnými vlastnostmi jako NAPPA - měkkost, hebkost a příjemný omak. Liší se mírně pouze povrchovou úpravou. Používá se pro větší galanterní výrobky jako aktovky, diplomatky, spisovky, kabelky, batůžky, etue, ledvinky,crossbody apod.

  PDM - přírodní materiál vyznačující se vysokou odolností v oděru a namáhání v ohybu. Je mírně hrubší na omak než NAPPA. Je využíván hlavně na číšnické peněženky, pánské peněženky a dokladovky.

  CRUNCH - přírodní materiál, který se vyznačuje módním "DOUBLE EFFECT" - dvojím barevným efektem zdůrazňujícím strukturu a pravost kůže. Používá se pro dámské a pánské peněženky a korunovky.

  SAVAGE - přírodní materiál s velmi jemně broušeným lícem vyznačující se mimořádnou hebkostí a příjemným jelenicovým omakem. Používá se pro dámské a pánské peněženky, korunovky, dokladovky, psaníčka a kabelky.

  SHOULDER - pevnější tlačený módní přírodní materiál s nepravidelným exkluzivním potiskem zdůrazňujícím pravost přírodní kůže. Vyrábí se z něj dámské a pánské peněženky, korunovky, dokladovky a dolarovky.

  IBIZA - hrubší a pevnější přírodní materiál s původním nepravidelným povrchem, používaný pro větší výrobky jako aktovky a pánské etue.

  HUNTER - jemně broušený módní přírodní materiál ve stylu jelenice nebo loveckého nubuku. Z této kůže se vyrábí dámské a pánské peněženky, dokladovky a klíčenky.

  SEMIŠ – má zdrsněný povrch jemně chlupatý. Je příjemný na dotek a odolný vůči opotřebení. Díky zdrsnělé povrchové textuře je náchylný na znečištění. Pro správnou údržbu je základem gumový kartáč, kterým se povrch kůže zbaví nečistot a zaschlých skvrn a současně zdrsní povrch. Po vyčištění je vhodné Nubuk impregnovat speciálním prostředkem (např. Nikwax nebo některým z přípravků Tegu VUKO). Rozlišujeme dva druhy semiše podle technologie výroby:

  –     NUBUK - broušená kůže z líce, má větší pevnost a tloušťku společně s jemnou texturou.  

  -       VELUR – broušená kůže z rubu

  HOVĚZINOVÁ USEŇ – štípenka - hovězinová štípenka je spodní vrstva kůže s drsným povrchem podobným semiši.

   

  BŮVOLÍ KŮŽE- je velmi silná, vzhledově hladká, odolná vůči poškrábání, může vám sloužit po mnoho let i desetiletí.

   

  SYNTETICKÁ KŮŽE / KOŽENKA / EKO KŮŽE – je umělý dvouvrstvý materiál nahrazující pravou kůži. Je vyráběna z netoxického polyuretanového materiálu ve svrchní vrstvě na podkladu bavlněného plátna. Nemá tedy na rozdíl od modifikované usně nic po materiální stránce s tou pravou společného. Naproti tomu je identická z hlediska vzhledu a struktury, i na omak věrně napodobuje kůži, a navíc je možné zpracovat ji v jakékoliv barvě, textuře. V neposlední řadě rozhoduje ve výběru nižší cena. Má svůj široký okruh zákazníků i mezi striktními vegetariány. Povrch se ošetřuje vlažnou vodou navlhčeným hadříkem s roztokem neagresivního saponátu s neutrálním pH (mýdlovou vodou, pracím práškem) a přípravky na syntetickou kůži v intenzitě a četnosti dle doporučení výrobců. Je vhodná i pro alergiky.

   

  DÁMSKÉ OBLEČENÍ aj. zboží z LÁTEK (látkový batoh, látková taška..) – přehled nejčastěji používaných materiálů:

  BAVLNA – COTTON - vlákna bavlny se získávají z keře bavlníku. Přírodní materiál, který se vyznačuje příjemným omakem, pevností, saje vlhkost. Bavlněné textilie lze prát i žehlit při vysokých teplotách. Přirozenou vlastností bavlny a její hlavní nevýhodou je mačkavost.

  POLYESTER – PES – je syntetické vlákno, kvůli kterému se bavlna dostala až na druhé místo v textilní spotřebě. Základní surovinou pro výrobu je ropa. Polyesterové tkaniny nesají vlhkost a jsou stálé na světle. Vzhled je podobný hedvábí. Oděvy z polyesteru málo navlhají a rychle schnou. Polyester se často mísí s vlákny přírodními, aby tkaniny byly méně mačkavé, trvanlivější, pevnější a lehčí. Polyesterové textilie lze prát do teploty 30°C a žehlit do teploty 150°C.

  ELASTAN – ELASTHANE/SPANDEX/LYCRA - syntetické vlákno na bázi polyuretanu o vysoké elastičnosti. Po natažení na několika násobek svojí délky se elastan navrátí do původní délky a tvaru. Textilie s příměsí elastanu obepínají tělo, aniž by bránily pohybu. Používají se pro výrobu pružného sportovního oblečení, spodního prádla, plavek. Podíl pouhých několika jednotek procent elastanu výrazně zlepší užitné vlastnosti textilie.

  POLYAMID – POLYAMIDE (PA) – Polyamidové vlákno má samé výhody – vysoká pevnost, odolnost, pružnost, snadné udržování. Nejpoužívanější pro výrobu dámských svetrů, punčoch, plavek a sportovních oděvů. Velmi nepatrně přijímá vlhkost. Známé je pod obchodním názvem Nylon a Perlon, viz.Nylon.

  POLYESTER (PES)  - vysokopevnostní syntetické vlákno s největší tepelnou odolností ve srovnání s ostatními, rezistentní vůči kyselinám a alkáliím, nepodléhá fotodegradaci, má výbornou odolnost proti oděru, po tepelné úpravě má dobrou příčnou pevnost.

  POLYPROPYLEN – POLYPROPYLENE(PP) - – jedná se o syntetické vlákno s velmi dobrou pevnosti, nenavlhá, na omak je podobné ovčí vlně. Polypropylen velmi dobře odvádí vlhkost dále do druhé vrstvy oblečení, odkud se vypařuje, což je obzvlášť příjemné u spodního prádla aj. pro pocit sucha. Z umělých vláken je k lidské kůži nejpříjemnější.

  SUPER ROYAL - netkaná podšívková prodyšná textilie, která se snadno udržuje a má dostatečnou trvanlivost a odolnost.

  AKRYL – ACRYL – je umělé vlákno, texturou jako vlna, s kterou se často mísí. Používá se jako náhrada vlněných výrobků. Akryl je pružný a měkký, s nižším sklonem k žmolkování. Pevnost má sice nižší než jiná syntetická vlákna, zato výborně odolává vlivům světla, povětrnosti a organismů. Výrobky z něj jsou pevné, nesráží se a snadno se perou.

  NYLON – NYLON - jedná se o obchodní název syntetické textilie, kterou z dřívějších dob známe pod názvem Silon. Viz. též Polyamid.

  VLNA – WOOL – je přírodní vlákno získané spřádáním ze srsti ovcí. Vlna se takřka nemačká, ale není příliš pevná. Vlna je dobrý izolant – jak před zimou, tak před teplem.

  KAŠMÍR – CASHMERE (WOOL) - jemná a lehká látka podobná ovčí vlně. Pro příjemný omak a vynikající tepelnou izolaci se kašmír používá na svetry, šály a rukavice.

  VISKÓZA – VISCOSE - získá se regenerací celulózy, což je přírodní polymer. Jedná se o přírodní vlákno získané náročnou průmyslovou výrobou. Viskózové textilie mají vysokou pevnost, savost a nemačkají se. Výrobky z viskózy jsou lesklé a příjemné na omak. Pro výrobu spodního prádla se viskóza mísí s bavlnou. U nás ji můžete najít ve směsových materiálech šatů aj.. Jemné viskózové vlákno naleznete pod obchodním názvem Modal.


  

  Košík  

  Žádné zboží

  Poštovné 0 Kč
  Celkem 0 Kč

  K pokladně